Kategorie: Život

Nahlaste pracovní úraz v 5 jednoduchých krocích

Nahlaste pracovní úraz v 5 jednoduchých krocíchVíte, jak ve firmě správně evidovat pracovní úrazy? Co se změnilo spolu s příchodem letošního roku? Jaké legislativní náležitosti musíte dodržovat a kterých chyb byste se měli vyvarovat, aby vás nečekala tučná pokuta?


Pokud nechcete pročítat sáhodlouhé zákony a nesrozumitelná nařízení, nabízíme vám chytré řešení, které ulehčilo práci už nejedné firmě. Máme pro vás konkrétní návod, jak si zpracování agendy co nejvíce usnadnit za pomoci zdarma poskytovaného portálu. Vytvořit záznam o pracovním úrazu s ním zvládne každý. Ale vezmeme to pěkně popořádku.

Novela přináší od roku 2015 změny ohledně hlášení pracovních úrazů

V lednu letošního roku vešla v platnost novela nařízení vlády č. 201/2010 Sb. o způsobu evidence pracovních úrazů, jež v sobě obsahuje hned několik novinek, které je dobré znát. Neznalost totiž neomlouvá a v případě pracovního úrazu byste nemuseli získat kompenzaci v plné výši.

Každý zaměstnavatel ví, že se musí pracovní úrazy evidovat v knize úrazů, buďto v elektronické nebo v listinné podobě. Pro samotnou evidenci se pak podmínky zpřísnily. V záznamu o pracovním úrazu musí být krom stávajících položek uvedeny o statistické údaje, a to zejména údaje o zařazení hlavní činnosti a číselnou klasifikaci zaměstnání.  Všechny záznamy o pracovních úrazech je nutné vést v zákonem předepsané formě, a hlásit a oznamovat příslušným orgánům a institucím v dané lhůtě. Pokud by zaměstnavatel nevedl evidenci o pracovních úrazech, mohla by mu být uložena pokuta až do výše 400 000 Kč, při závažnějším prohřešku v oblasti pracovních úrazů dokonce až do výše 1 000 000 Kč.

Někdy může být těžké se ve všech těch nařízeních a změnách orientovat, nabízí se ale snadná pomoc.

Portál PracovníÚraz.cz vám se vším pomůže – a zdarma

Změny přicházející spolu s novelou vás vůbec nemusejí znepokojovat. Evidence pracovních úrazů je sice poměrně složitá, nicméně s  drobnou pomocí portálu www.PracovniUraz.cz ji hravě zvládnete. Na portálu najdete jak interaktivní formulář pro záznam o pracovním úrazu vč. nápovědy k jeho vyplnění, tak i evidenci vašich úrazů vč. možnosti archivace příslušných dokumentů o úrazu. Vše je velmi přehledné a uživatelsky příjemné.

5 kroků pro nahlášení pracovního úrazu

  1. Jděte na www.pracovniuraz.cz a klikněte na „Založit záznam o úrazu“ a nechte se vést jednotlivými kroky ve formuláři. Nebojte, zvládnete to i bez hlubší znalosti problematiky BOZP.
  2. Následně se vám okamžitě vytvoří záznam o pracovním úrazu v předepsaném PDF formátu, který můžete okamžitě stáhnout.
  3. Poté budete e-mailem informováni, kam máte úraz nahlásit a kam formulář odeslat. Mj. získáte i přístupové údaje pro případnou úpravu záznamu v rámci vašeho osobního účtu. Záznam o úrazu pracovním je součástí emailu.
  4. Ve vašem osobním účtu se objeví nově založený záznam o úrazu, ke kterému můžete kdykoli později doplnit dodatečné přílohy.
  5. Pokud potřebujete, můžete k záznamu nahrát i další s úrazem spojené dokumenty (svědectví, vyjádření pojišťovny, policie apod.).

Pokud budete evidovat pracovní úrazy za pomoci online portálu PracovníÚraz.cz, máte jistotu, že postupujete v souladu s legislativou. Správci portálu, společnost CRDR s.r.o., sleduje aktuální dění v oblasti bezpečnosti práce a všechny novely a nařízení okamžitě zařazujeme do formuláře, aby byly vaše záznamy vždy v pořádku a v souladu s legislativou. Zároveň ale nezapomínají ani na srozumitelnost a přehlednost, protože vědí, že ne každý je právě fundovaným odborníkem na oblast BOZP.

Můžeme se být jistí, že vás v průběhu vyplňování nečekají žádné skryté poplatky a že od vás nebudou chtít peníze ani v budoucnu – portál pracovniuraz.cz je a bude zdarma.

Kupte odkazy v tomto článku. Cena za jeden odkaz je 100 Kč, maximální počet je 5.

Vydáno: 7/9/2015 | 
Přečteno: 2103x | 
Autor: Tkim
 | Hodnocení:

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.


Nové komentáře

Partneři

eWay-CRM je chytrý CRM systém, jenž vám usnadní komunikaci s vašimi zákazníky. Vyzkoušejte zdarma!

Zajímá vás, proč je pro vrcholové manažery Apple iPhone tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Díky nástroji iDoklad vystavíte faktury online rychle a přehledně. Vyzkoušejte si službu zdarma!

Zjistěte, co všechno dokáže ekonomický systém Vema a jak může být nápomocen i ve vašem podnikání.

Chcete mít přehled o dění ve světě financí? Doporučujeme sledovat aktuality, jež přináší OVB Journal.

Pro efektivní řízení vašeho podnikání doporučujeme ekonomický systém Money.