Kategorie: Život

Teambulding je ideální nástroj pro stmelení týmu

Teambulding je ideální nástroj pro stmelení týmuHledáte způsob, jak posílit vazby mezi zaměstnanci, zvednout úroveň komunikace a celkovou atmosféru v týmu? Uspořádejte pro ně teambuildingový víkend. Ještě před tím si ale přečtěte následující tipy. Nemáte-li s organizací akce tohoto druhu žádné zkušenosti, budou se vám hodit.


Analýza a stanovení cíle

Teambuilding má mít smysl. Najděte největší problémy, zaměřte se na ně a snažte se je během eventu řešit. Snažte se na situaci ve firmě podívat objektivně a nenalhávejte si, že mezi vašimi kolegy žádné třecí plochy nejsou.

Jakmile úspěšně definujete problémy, rozhodněte, co přesně se musí zlepšit. Prioritou teambuildingu by mělo být stmelení spolupracovníků, zlepšení komunikace a vzájemné kooperace. Hodí se však také pro rozvíjení kreativního myšlení, zvládání krizových situací apod.

Teambulding 

Vyberte příhodné místo

Nepodceňujte prostředí, ve kterém se bude teambuildingový víkend odehrávat. Vhodně zvolený hotel pro firemní akci ji může pozvednout na vyšší úroveň. Ubytovací zařízení s širokou nabídkou služeb a nadstandardním zázemím zanechá v účastnících nejlepší dojmy.

Za zmínku stojí například nevšední ubytování u Karlštejna ve stylovém Romantickém Hotelu Mlýn Karlštejn. Hotel je pro potřeby pořadatelů teambuildingových akcí plně uzpůsoben. Navíc je co by kamenem dohodil od navštěvovaného hradu. V takovém prostředí se zúčastnění maximálně uvolní a zbaví stresu.

 Ubytování u Karlštejna

Vymyslete pestrý program, ale neorganizujte „pionýrák“

Ať už si nakonec vyberte prostředí romantického hotelu, nebo úplně jiné místo, vymyslete takové teambuildingové aktivity, které povedou k vyřešení problémů. Mělo by se jednat o zajímavé a zábavné činnosti, v rámci kterých se kolegové dostanou do neobvyklých situací a budou muset spolupracovat. Zároveň jim nechte dostatek osobního volna. Přeci jen jde o akci pro dospělé a nikoliv o pionýrský tábor.

Kupte odkazy v tomto článku. Cena za jeden odkaz je 100 Kč, maximální počet je 5.

Vydáno: 26/1/2017 | 
Přečteno: 1905x | 
Autor: Tkim
 | Hodnocení:

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.


Nové komentáře

Partneři

eWay-CRM je chytrý CRM software, jenž vám usnadní komunikaci s vašimi zákazníky. Vyzkoušejte zdarma!

Zajímá vás, proč je pro vrcholové manažery Apple iPhone tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Zjistěte, co všechno dokáže personální informační systém Vema a jak může být nápomocen i ve vašem podnikání.

Chcete mít přehled o dění ve světě financí? Doporučujeme sledovat aktuality, jež přináší OVB Journal.

Pro efektivní řízení vašeho podnikání doporučujeme ekonomické systémy Money.