Kategorie: Život

Zodpovědně byste se měli chovat i v případě menší půjčky

Zodpovědně byste se měli chovat i v případě menší půjčkyVždyť se jedná jen o „pár tisíc“, tak proč si s takovou půjčkou lámat hlavu? Třeba proto, že vám může nakonec přes hlavu přerůst. Neuváženě zvolená půjčka, byť je na první pohled malá, nikdy nevěstí nic dobrého. Měli byste mít na paměti, že společně s penězi převezmete i zodpovědnost za splnění závazku daného nebankovní společnosti. Proto je vhodné si půjčit pouze za předpokladu, že půjčku stihnete splatit ve smluveném termínu. A ačkoliv jsou rychlé půjčky před výplatou neúčelové, měli byste prostředky využít na pokrytí důležitých krátkodobých výdajů.


Kdy je správný čas na rychlou půjčku?

Online půjčky přichází vhod vždy, když vám nečekaně dojdou peníze ještě před tím, než na vašem účtu přistane výplata. Může se jednat o nečekané výdaje, na které nestačí vaše finanční rezerva. V každém případě se ujistěte, zda budete mít v dohledné době dostatek vlastních prostředků potřebných pro úhradu dlužné částky.

Rychlá půjčka 

Kdy byste nad půjčkou uvažovat neměli?

Rychlé nebankovní půjčky nejsou správným řešením splátek jiných půjček a úvěrů. Neměli byste o ně žádat, pokud máte dlouhodobé finanční problémy, případně chcete jejich prostřednictvím platit nepotřebné věci či služby.

Na co si dát pozor před uzavřením smlouvy?

Než se obrátíte na některého z poskytovatelů rychlých půjček, zvažte, zda se bez peněz opravdu neobejdete. Zároveň si spočítejte, zda jste schopni částku vrátit včas.

Rozhodně si nepůjčujte více peněz, než je nezbytně nutné a zkontrolujte si výši úrokové sazby a RPSN. Naprostou samozřejmostí by měla být důkladná kontrola smluvních podmínek.

 Splácení úvěru

Pokud se vaše životní situace radikálně změní v době splácení úvěru, vždy se okamžitě obraťte na poskytovatele a snažte se s ním domluvit na schůdném řešení. Solidní nebankovní společnosti jsou na takové případy připraveny a většinou klientům vychází vstříc.

Kupte odkazy v tomto článku. Cena za jeden odkaz je 100 Kč, maximální počet je 5.

Vydáno: 29/1/2018 | 
Přečteno: 1118x | 
Autor: Tkim
 | Hodnocení:

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.


Nové komentáře

Partneři

eWay-CRM je chytrý CRM software, jenž vám usnadní komunikaci s vašimi zákazníky. Vyzkoušejte zdarma!

Zajímá vás, proč je pro vrcholové manažery Apple iPhone tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Zjistěte, co všechno dokáže personální informační systém Vema a jak může být nápomocen i ve vašem podnikání.

Chcete mít přehled o dění ve světě financí? Doporučujeme sledovat aktuality, jež přináší OVB Journal.

Pro efektivní řízení vašeho podnikání doporučujeme ekonomické systémy Money.