Kategorie: Internet

O repasované servery je v ČR nebývalý zájem

O repasované servery je v ČR nebývalý zájemČeši na repasovanou výpočetní techniku rozhodně nepohlíží skrz prsty. Svědčí o tom údaje od zřejmě nejstaršího tuzemského prodejce repasovaných serverů. Firma ATICOM prodává pod značkou Czech Server stroje za miliony korun ročně. V roce 2015 zakoupili čeští zákazníci od prodejců servery za 50 milionů korun. Do statistiky přitom nejsou zahrnuty prodeje zahraničních dodavatelů, u kterých našinci také nakupují.


Repasované servery ze zahraničí jsou levnější, proč nakupovat u nás?

Repasovaná výpočetní technika představuje skvělou možnost, jak při nákupu ušetřit velkou částku. Na koho se však obrátit? Zahraniční e-shopy často nabízí servery o něco levněji než tuzemští prodejci, ale ceny by neměla být jediným kritériem. Prodej serverů od tuzemských dodavatelů je pro české zákazníky zajímavý z hlediska jednodušší komunikace a v případě některých firem i nadstandardních služeb. Zmíněný Czech Server na většinu serverů poskytuje záruku NBD (next business day – oprava do druhého pracovního dne), což je při nákupu v zahraničí nereálné.

Repasovaný server

Další výhodou nákupu repasovaného serveru od českého prodejce je možnost konzultace v předprodejní fázi. Kvalifikovaný odborník vám ochotně poradí a doporučí vhodnou konfiguraci s ohledem na plánované využití stroje. Poradenství a záruka jsou pro většinu zákazníků důležitějšími kritérii než nejnižší cena.

Nejsilnější základnou zákazníků jsou středně velké firmy, vývojáři a poskytovatelé aplikací přecházející na online verze.

Odkud repasované stroje pochází a jaké značky se prodávají nejvíce?

Bazar server Czech Server v minulosti nabízel repasovanou techniku vykupovanou ze zahraničí. Nyní polovina zboží pochází od českých firem. Nejprodávanější jsou servery značek Dell a HP. Zhruba desetinu prodeje tvoří servery IBM a Fujitsu.

Kupte odkazy v tomto článku. Cena za jeden odkaz je 100 Kč, maximální počet je 5.

Vydáno: 1/3/2018 | 
Přečteno: 1433x | 
Autor: Tkim
 | Hodnocení:

Komentáře rss


, Servery odpovědět
avatar
Skvělé služby naleznete u Czech Server


Nové komentáře

Partneři

eWay-CRM je chytrý CRM software, jenž vám usnadní komunikaci s vašimi zákazníky. Vyzkoušejte zdarma!

Zajímá vás, proč je pro vrcholové manažery Apple iPhone tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Zjistěte, co všechno dokáže personální informační systém Vema a jak může být nápomocen i ve vašem podnikání.

Chcete mít přehled o dění ve světě financí? Doporučujeme sledovat aktuality, jež přináší OVB Journal.

Pro efektivní řízení vašeho podnikání doporučujeme ekonomické systémy Money.