Kategorie: Podnikání

Jak nejlépe zhodnotit své peníze?

Jak nejlépe zhodnotit své peníze?Ušetřili jste si nějaké peníze a přemýšlíte do čeho je nejlépe investovat? Kde budou vaše šance největší?


Kam uložit své těžce vydělané peníze za účelem nejlepšího zhodnocení?
Touto otázkou se zabývám docela dlouho. Měl jsem možnost vyzkoušet hodně způsobů: nemovitosti, akcie, internetové stránky, služby, eshopy, starožitnosti...

Postupně vám popíšu své zkušenosti s jednotlivými položkami.

Nemovitosti

Určitě to slyšíte z hodně míst. Vlastním dům s několika byty, které pronajímám. Vydělávají mi na splátku hypotéky a ještě něco mi zbude...
Zde je spousta ale. Musíte mít štěstí kápnout na správný dům, kde není nutná velká investice do rekonstrukce. Do zničených bytů vám nikdo nepůjde. Dále musíte sehnat peníze na koupi. Dále musíte mít právníka na nájemní smlouvy, sehnat nájemce, sehnat správce o dům...Zkrátka tohle je vyšší dívčí.
Investice: milióny. Náročnost: čas a znalosti. Výdělek: v desetisících. Riziko: střední

Akcie

S akciemi jsem zkoušel obchodovat přes kamaráda. Opět je tu spousta rizik a proměnných. Chce to balík peněz a obrovské znalosti.
Investice: desítky tisíc. Náročnost: nutné znalosti. Výdělek: v tisících. Riziko: velké

Internetové stránky

Vydělávat pomocí webových stránek je vcelku snadné. Ani nemusíte mít originální nápad. Stačí zkopírovat úspěšný. Za pár tisíc si je necháte od nějakého studenta udělat. Vložíte reklamní kód z adsense či skliku a už se peníze sypou. Ovšem je to běh na trochu delší trať.
Investice: pár tisíc. Náročnost: spousta času. Výdělek: ve stovkách až tísících. Riziko: malé

Nabízení služeb a mobilní aplikace

Toto je podle mne nejperspektivnější odvětví. Nabízet lidem službu, kterou nutně potřebují. Máte jistý pravidelný odběr. Sám provozuji jednu službu, která mi zajišťuje poměrně slušný zisk za minimum práce. Určitě bude  a je velkým hitem vytváření mobilních aplikací. Ovšem na to je potřeba mít potřebné znalosti či šikovného programátora.
Investice: pár tisíc. Náročnost: prvotní myšlenka. Výdělek: v tisících. Riziko: malé

E-shopy a obchod

Nevím jak vy, ale já na eshop a obchod nemám štěstí. Vždy jsem vydělal maximálně to, co jsem investoval do rozjezdu.
Investice: pár tisíc. Náročnost: čas. Výdělek: v stovkách až tisících. Riziko: střední

Starožitnosti a veteráni

Můj kamarád mě přivedl k veteránům. Sám s nimi aktivně obchoduje a sbírá je. Jsou to velmi zajímavě investované peníze. Zvláště pokud se naučíte s nimi dobře spekulovat. Přes internet či známého levně nakoupíte a draze prodáte. Klidně si ho můžete pár let podržet. Cena jen poroste. Musíte strávit dost času pro dostatečnou orientaci na trhu nebo začít s nějakým dobrým kamarádem.
Investice: desítky tisíc. Náročnost: znalosti. Výdělek: v desetitisících. Riziko: střední

Kupte odkazy v tomto článku. Cena za jeden odkaz je 100 Kč, maximální počet je 5.

Vydáno: 4/8/2013 | 
Přečteno: 6622x | 
Autor: Tkim
 | Hodnocení:

Komentáře rss


, Budoucnost peněz odpovědět
avatar
Dobrý den, poslední dobou taky uvažuji jak uložit své finance. Není jich moc ale do budoucna pro zajištění rodiny se vždy nějaké peníze hodí. Máte už někdo nějaké zkušenosti s těmi kryptomenami? S investici a nebo jejich získáním. Jako na investici do pozemku nemám dostatek financí pak mě napadlo ještě nějaké bankovní účet. Ale to sou zase poplatky za vedení účtu atd.
, Investice odpovědět
avatar
Tak za mě určitě investice do pozemků nebo nemovitostí a jejich rekonstrukce. Třeba takové byty v odlehlých částech Prahy, taky jsem si takový jeden pořídil, dal jsem ho dokupy s firmou a po pár letech jsem ho prodal a přišel jsem si na opravdu hezký peníz.
, do čeho investovat odpovědět
avatar
Investice do nemovitosti je určitě dobrý nápad - lidé pořád shánějí bydlení a pokud máte nemovitost v žádané lokalitě, tak nebudete mít problémy s nájemníky. Problém je, že ne vždy je snadné sehnat rozumné nájemníky a taky si spousta lidí pořizuje vlastní bydlení, než aby platili někomu jinému nájem. Já o investici do nemovitosti také uvažovala, ale pak jsem ji zavrhla z toho důvodu, že jsem nechtěla mít starosti s nájemníky. Eshop také není špatný, ale chce to vybrat dobrý obor a také to není hned od začátku o výdělcích. chvilku to trvá, než se obchod rozjede a než získáte věrné zákazníky. Takže za mě raději klasické investování - do akcií, investičního zlata a jiných produktů. Mám na to skvělého poradce z Garant Trading Investment, díky kterému investicím začínám dobře rozumět a hlavně mi vynáší :)
Jinak investice do veteránů se mi taky líbí, ale na to nejsem dost technický typ a to mi přijde zajímavé spíš pro muže, než pro ženy.
odpověděl(a)
avatar
Fu, Lenka, ty jsi pěkná krabička informaci :) Tak děkuji za info. GTI neznám, ale věřím, že ti pomohli :) Přeji ti to, ať ti to vyjde co nejlépe. My jsme také přemýšleli nad eshopem, ale jak říkáš, je těžké vybrat dobrý obor a hlavně i co vlastně prodávat. Přítel je IT a také ho napadla tato myšlenka. Tuším, ale trošku "rozmnožím" moje tajné zásoby a až potom budeme uvažovat nad nějakým eshopem, protože to chce i prostory i všechno možné kolem toho, takže na start budeme potřebovat nemalý balík.
, Investiční poradce! odpovědět
avatar
Dobrý den, exmanželka si odvezla děti a já mám čas pro sebe....Bohužel neumím relaxovat a tak si alespoň pročítám, jakým způsobem dnes lidé zacházejí s naspořenými penězi, nebo s nabytým majetkem. Já jsem pře rokem Získal veliký obnos peněz. A to dost nepříjemným způsobem, jelikož mi zepřel otec, který byl majitelem několika namovitostí. Právě tyto nemovitosti jsem nakonec všechny prodal, protože rozhodně namám čas na to se o ně strat. Peníze jsem tedy po setkání s panem Žídkem z GTI investoval do dluhopisů a po pár měsících můžu říct, žese mi peníze slušně množí a navíc je mám na dosah, což se ne vždy dá říci o investovaných penězích!!! Takže za mne kdo se nevyzná ať si najde poradce!
, Jak nejlépe zhodnotit odpovědět
avatar
A co třeba investice? Například do drahých kovů nebo kryptoměn?
odpověděl(a)
avatar
Dobrý den, osobně dávám své peníze do dluhopisů, ale i nemovitosti vidím jako velice dobrou investici, lidé se stále stěhují a spousta obyvatal neuvažuje nad tím, že cena za nájem je čato rovna výšce hypotéky a mohli by si tak platit vlastní bydlení, díky tomuto faktu je to opravdu dobrá investice a pokud náte dobrou nájemní smlouvu tak proč ne. Co se týká shopů tak to už tak růžové není. Jen se stačí podívat na statistiky kolik jich vznikla a zaniklo za posledních pár let. Rozhodně to není žádná výhra, provdou ale je, že nakupování přes internet je trend této doby.
odpověděl(a)
avatar
To vůbec nemusí být špatné. Mít vlastní bytovou s několika byty a ty pronajímat, kdo něco takového má, ten má opravdu vystaráno. Bohužel normální smrtelník jako já si na něco nemůže ani pomyslet :) Ale i jeden malý byt v osobním vlastnictví by stačil.
odpověděl(a)
avatar
Jo tak nad těmi investicemi do nemovitostí docela uvažuji ale to se člověk vážně musí věnovat jen tomu a naplno. Protože dělat věci jen tak na půl se nevyplácí ať už v jakém koliv oboru. Taky jsem zkoušel podnikání přes Amazon a to jsem se hnedka spálil a byl kolem 20tis v mínusu. Takže to jsem zjistil že není pro mě. Ale ty nemovitosti mě zajímají koukal jsem třeba tady jak se pohybují ceny. A teď v korona krizy se moc byty neprodávají ale spíš si lidi pronajímaj, a to je pro takovou investici docela dobře.


Nové komentáře

Partneři

eWay-CRM je chytrý CRM software, jenž vám usnadní komunikaci s vašimi zákazníky. Vyzkoušejte zdarma!

Zajímá vás, proč je Apple MacBook tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Hledáte spolehlivý docházkový systém? Vema je řešením!

Pro efektivní řízení vašeho podnikání doporučujeme ekonomické systémy Money.