Kategorie: Podnikání

Proč kamenné prodejny krachují?

Proč kamenné prodejny krachují?Moje aktuální zkušenost, která mě přesvědčila k opětovnému nákupu na internetu.


Proč klasické obchody upadají? Odpověď je poměrně jednoduchá. Nedokáže konkurovat kvalitním a nablýskaným e-shopům. Přeháním.

Průměrný kamenný obchod nevypadá nijak zajímavě. Výlohy jsou zašlé (nejde dovnitř pořádně vidět), reklama nulová, stejně tak i podvědomí mezi lidmi. Už vůbec nemluvím o nekvalitním personálu. To je krutá pravda o většině obchodech, hospodách, kavárnách… 

Dnes jsem šel po ulici a doslova mě zarazila ubohost výloh. Například ta prodejna s oblečením.  Vidím skrz výlohu nějaké hadry, ale vůbec mě neláká jít dovnitř. Přitom hledám kalhoty na jaro. Na 1/5 výlohy mají nic neříkající fujtajbl barevny název firmy a hotovo. Asi si mám domyslet, o co jde.

Jdu kousek dál. Vidím cukrárnu, ale když vidím vstup, kde jsou všude střepy, nedopalky od cigaret, pavučiny na vstupu... raději přidám do kroku.

Přece jen se nakonec odvážím zastavit alespoň u „hladového“ okýnka. Mají tam cedulí s různými hambáčemi, tak si jeden dám. Chuť mě přechází v momentě, když paní otráveně hází maso na gril a začne mi vyprávět, že ji okradl dodavatel zboží, když ji špatně vrátil. S rukama od peněz sahá na suroviny, co patří na můj hamburger a otírá se do očividně jetých kalhot.
Tady si už nikdy nic nekoupím.

Majitelé všech možných krámku se zlobí, že jim nejde obchod, ale nikoho z nich se nenápadně zastavit a položit si dvě otázky:

1.Proč by mě měl obchod zaujmout?
2. Proč bych tady měl nakoupit?

Co by měl úspěšný podnik splňovat:

1. Majitel obchodu musí potenciálního zákazníka oslovit. Vzbudit zájem, že zrovna tuhle věc potřebuje a může ji mít hned.
2. Měl by mít na výloze to, co chce zákazníkovi nabídnout. Svůj top produkt. Ten produkt by měl odpovídat období. Těžko prodá v létě sáňky. Měl by tam být čitelné výhody např.: že nemusí čekat na dodání z eshopu a může je mít hned.

Velmi se mi líbil obchod v sousedním městě, kde měl originální vtipnou dekorací a vtipnou hlášku. Lidem se tak dostal do podvědomí a kde jinde nakoupit než v obchodě který znám.

Kupte odkazy v tomto článku. Cena za jeden odkaz je 100 Kč, maximální počet je 5.

Vydáno: 4/4/2016 | 
Přečteno: 2007x | 
Autor: Tkim
 | Hodnocení:

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.


Nové komentáře

Partneři

eWay-CRM je chytrý CRM software, jenž vám usnadní komunikaci s vašimi zákazníky. Vyzkoušejte zdarma!

Zajímá vás, proč je pro vrcholové manažery Apple iPhone tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Zjistěte, co všechno dokáže personální informační systém Vema a jak může být nápomocen i ve vašem podnikání.

Chcete mít přehled o dění ve světě financí? Doporučujeme sledovat aktuality, jež přináší OVB Journal.

Pro efektivní řízení vašeho podnikání doporučujeme ekonomické systémy Money.