Zdroj: http://www.zadany.cz/podnikani-na-internetu/jak-mladi-rozjizdi-obchod-za-tisice-s-nulovymi-naklady  •  Vydáno: 9/1/2014  •  Autor: Tkim

Jak mladí rozjíždí obchod za tisíce s nulovými náklady?

Jak mladí rozjíždí obchod za tisíce s nulovými náklady?Pokud tento článek čtete, pravděpodobně hledáte inspiraci jak začít s minimálními náklady. Přesně tenhle článek o tom je. Tvrdá realita bez přetvářek.

Nejdříve asi začnu soupisem předpokládaných znalostí a vlastností, které pro obchodování potřebujete. Pokud většinu z nich máte, bude pro vás podnikání snazší.

 K začátku opravdu nepotřebujete téměř žádné peníze a ani prodávané zboží! Netvrdím, že to je zrovna košér způsob obchodování, ale na dnešních portálech zcela běžný jev nejen mladých rádoby podnikatelků.

Začít obchodovat můžete podle tohoto příkladu:

Na portálech: eBay, aliexpress a dalších najděte např. mobilní telefon, který zrovna frčí. Najdete ho o minimálně 3 krát levnější než u nás v ČR.
Umístěte mobil na nějaký inzertní portál (přičtěte si poštovné 80 Kč a svou provizi). Jakmile Vám přijdou peníze od klienta proveďte objednávku přímo na adresu klienta a zaplacení přes PayPal. Po nějaké době obvykle 3 týdny napište, zda mu balík přišel. Kdyby Vás uháněl dřív, musíte mu tvrdit, že jste balík poslal. Pokud mu ani po dlouhé době nic nepřijde, nabídněte mu omluvu v podobě slevy 10%, které mu pošlete. Přes PayPal zažádejte o vrácení peněz a objednejte mobil od jiného dodavatele. Váš zisk za trochu stresu: poštovné 80 Kč (Číňani posílají balíky většinou zdarma) a konečně vaše marže, která je pořád velmi zajímavá.

Toto je odstrašující příklad, s kterým jsem měl bohužel to štěstí i já! Objednal jsem si mobilní telefon, který mi přišel po dvou měsících a z Číny :-D.