Kategorie: Osobní rozvoj, Podnikání

Jak přijít k penězům

Jak přijít k penězůmCesta k penězům bývá trnitá, ale kdo z vás by čekal, že to bude zadarmo?


Zkoušelo to již milión lidí a bohužel se další milión spálí, než zjistí: jiný poctivý způsob, než peníze vydělat neexistuje.

Určitě se ptáte jak tedy vydělat peníze, když Vám v zaměstnání nepřidají? Když nemáte alespoň minimální kapitál, tak přece nemůže začít podnikat. Zrealizovat svůj sen, svůj nápad. Jak se dostat z té slepé uličky?
Udělejte to, co udělali lidé před Vámi. Tito lidé měli odhodlání a chuť svůj život změnit. Věděli, že toto řešení je bude stát spoustu svého volného času a spoustu sil. Přesto se odhodlali.

Měli dvě možnosti jak přijít k penězům:

  • buď drasticky snížit své náklady a z ušetřených peněz začít podnikat
  • nebo si našli další zaměstnání. Ohnuli hřbet a začali např. po večerech plnit zboží v supermarketech.

I já jsem se vydal druhou cestou, kde po večerech jsem prováděl práce, které mě pomohli vydělat dostatečný kapitál pro začátek. Samotného mě překvapuje, kolik lidí chce být bohatými, ale neudělají proto nic. Nejspíše by to bylo pod jejich úroveň. To že pak chodí pro sociální dávky, to není pod jejich úroveň? Možná zato může náš sociální systém či výchova našich rodičů, že uhasí veškeré ambice a hrdost k sobě samému. Tito lidé prostě chtějí mít peníze, ale nechtějí pro to nic udělat.

K lidem, kteří tvrdě pracují v méně atraktivní práci, cítím přirozený respekt. Vážím si toho, že si poctivě vydělávají prostředky na své živobytí.

Jen chci na závěr dodat, že je důležité celkově změnit přístup k penězům. Pokud si myslíte, že když vyděláte více peněz, tak jich můžete více utratit, tak špatně. Všechny peníze, které vyděláte nad normální rámec, používejte pouze k dlouhodobému investování do své budoucnosti. Pokud máte dluhy, zaplaťte je z těchto peněz! Nelečte si komplexy nákupem drahých oblečení a návštěvou restaurace. Tyto radosti brzy pominou, ale dluhy zůstanou.

Kupte odkazy v tomto článku. Cena za jeden odkaz je 100 Kč, maximální počet je 5.

Vydáno: 29/12/2015 | 
Přečteno: 1391x | 
Autor: Tkim
 | Hodnocení:

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.


Nové komentáře

Partneři

OFFICE HOUSE PARTNER vám pomůže založit sídlo společnosti do 60 minut!

Díky nástroji iDoklad si můžete vést účetnictví online snadno a přehledně. Vyzkoušejte si službu zdarma!

Řešíte dilema jaký vybrat podnikový informační systém? ERP software Altus Vario se přizpůsobí potřebám vaší společnosti.

Personální evidenci a zpracování mezd vám usnadní personální informační systém Vema.

Chcete mít přehled o dění ve světě financí? Doporučujeme vám sledovat aktuality, jež vám přináší OVB Journal.

Doporučujeme ekonomický účetní program Money S3 pro růst vašeho podnikání!