Kategorie: Osobní rozvoj

Děláte pro svůj úspěch maximum?

Děláte pro svůj úspěch maximum?Máte velké cíle, ale přijdou vám stále nedosažitelné? Snažíte se, ale pořád nic, co je špatně?


Jako každý nadšenec, který se pokoušel podnikat, jsem hledal způsob jak uspět. Žil jsem u rodičů a povím Vám upřímně, dařilo se mi od desíti k pěti. Navíc se mi objevili deprese, které jen prohloubili moje neúspěchy.

Zlomem pro mě byl nápad, kopírovat chování úspěšných. Pod různou záminkou jsem se snažil dostat do jejich příbytků a nasát jejich úspěch. Postupem času jsem přišel na rozdíl mezi mnou a jimi. Kvalita prostředí je významný faktor, který působí na člověka a rozhoduje, zda uspěje či ne.

Jaký je rozdíl mezi bydlením úspěšného a neuspěšného člověka?

Úspěšný člověk žije v prostředí, ve kterém je mu příjemno. Z oken má výhled na věci, které dávají jeho mysli odpočinout, a jiné inspiruje. Jeho interiér je uzpůsoben dle jeho potřeb. V pracovně příjemné pracovní křeslo, fotky rodiny a přátel. Vše má svůj uklidňující řád. Na dohled očí má nástěnku, kde má vypsané své cíle, oblíbené motivační motta.... Všimněte si, že v obývacím pokoji nejčastěji má obraz, který značí úspěch. Určitě objevíte i koutek, kde hladí svou mysl - stěna plná diplomů, ocenění, výsledků co dosáhl. V neposlední řadě si všimnete jeho vystupování. Je příjemné, otevřené, pozitivní! Dokonce i jeho oblečení je vybráno, aby bylo pohodlné. Žádné košile, kravaty...

Věřte, já ze svého okna viděl neupravený ráz dřeva a hnijící auto. To moc člověku chuť do života nepřidá. Neustále jsem se musel potýkat s náladou rodičů. Interiér jsem si nemohl upravit dle sebe. Musel zůstat funkční, tak jak je.
Přestěhování do pronajatého bytu, také nebylo ono. Holé stěny, laciný nábytek a o to ještě horší šatník mě bral energii. Změna se začala dít až po radě kamaráda. Byt jsem si nechal barevně vymalovat. Na zdi jsem si dal inspirující obrázky. Nakoupil do obýváku stěnu...

Vybavení bytu a změna šatníku mě stála několik desítek tisíc, ale byly to nejlépe investované peníze. Po prodělané změně jsem se začal cítit lépe a dokonce se mi podařilo zhubnout.

 

Kupte odkazy v tomto článku. Cena za jeden odkaz je 100 Kč, maximální počet je 5.

Vydáno: 28/4/2015 | 
Přečteno: 1444x | 
Autor: Tkim
 | Hodnocení:

Komentáře rss


, Prostředí je důležité odpovědět
avatar
Tak s tím nejde než souhlasit. Člověk, který žije někde, kde není spokojený a ještě to prostředí mu třeba nevyhovuje (nedej bože ho vede k depresím) nemůže být nikdy v podnikání úspěšný. Já dokud jsem si nepořídila dům snů tady, tak jsem bydlela v panelákovém bytě s výhledem na další panelákové byty a bylo to pro mě skličující :( Naštěstí teď už jsem spokojená s výhledem na svojí krásnou zahrádku a v pozadí les :)
odpověděl(a)
avatar
Ja osobně se moc úspěšně necítím ale mám svůj komfort dokonale zařízený.Přece není úspěšnost jako štěstí. Bydlím na vesnici a mám rád minimalismus tak mám pár ks dřevěného nábytku z české výroby. Pak teda 1 pohodlný gauč a taky pohodlnou postel. Ve skříni pár ks společenského oblečení a pak takové to všední oblečení. A sem ze sebou velmi spokojen. I ze svým životem.


Nové komentáře

Partneři

eWay-CRM je chytrý CRM software, jenž vám usnadní komunikaci s vašimi zákazníky. Vyzkoušejte zdarma!

Zajímá vás, proč je pro vrcholové manažery Apple iPhone tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Zjistěte, co všechno dokáže personální informační systém Vema a jak může být nápomocen i ve vašem podnikání.

Chcete mít přehled o dění ve světě financí? Doporučujeme sledovat aktuality, jež přináší OVB Journal.

Pro efektivní řízení vašeho podnikání doporučujeme ekonomické systémy Money.