Kategorie: Osobní rozvoj

Jak za 3 měsíce zlepšit svou fyzičku a zvýšit sebevědomí

Jak za 3 měsíce zlepšit svou fyzičku a zvýšit sebevědomíCítíte se každý den unaveni? Zadýcháváte se při chůzi do kopečka už po pár metrech? V létě na koupališti se cítíte jak hroch? Poradím Vám svůj postup pro zvýšení fyzičky, který Vám zabere denně max. 30 minut.


Ještě před pár lety jsem měl podobné problémy, které jsem vyjmenoval výše. Už po pár metrech rychlejší chůze s kočárkem jsem funěl, potil... Moje sebevědomí dostávalo zabrat, už když jsem měl někam vyjít v tričku stejně tak i moje osobní váha, která ukazovala 110 kg.

Zlomilo se to ve mně, když jsem byl v jednom obchodním řetězci (jako vždy jsem se cítil hrozně) a viděl se ve skle. Ten pohled na obtloustlého staršího chlapa mluvil za vše. Přece takhle nemohu vypadat v 27 letech.

Uvědomil jsem si, že to je ten správný impulz, který mě nastartuje k životní změně

První moje změna byla úprava v jídelníčku. Snažím se během dne pravidelně jíst menší porce (ideálně každé 3 hodiny). Přitom ve výsledku sním stejně, ale necítím hlad. Poslední jídlo mít do 18:00. Pokud dostanu hlad - snažím se to přepít, vyčistit zuby či jít spát.

Dalším krokem je ranní cvičení. Vstávám o cca 15 minut dříve. Abych se nastartoval na celý den. Nyní jsem dosáhl výkonu, že hned po lehkém protažení (cvik z jógy - kobra) si dám 300 sklapovaček (jen do poloviny abych nepoškozoval záda), pak se položím na břicho a zvedám nohy a hlavu 100 cviků, 150 kliků (pomáhá mi, když počítám vždy jen do deseti). Čas potřebný na cvičení cca 10 - 15 minut.

Pokud chcete pro své tělo maximu - začněte provozovat nějaký sport. Já jsem si vybral - box. Není to tak agresivní a nebezpečný sport jak si většina lidí myslí. Každopádně si zvýšíte kondičku, sebevědomí....

Výsledek mého cvičení?

Výsledek mého cvičení? Váhu jsem stlačil na 105 kg. Dovedu běhat, makat v lese stejně jako v kanceláři. Moje sebevědomí je mnohem lepší už kvůli postavě :-). Moje ranní cvičení mě prostě baví. Těším se na každý další den!

 

Kupte odkazy v tomto článku. Cena za jeden odkaz je 100 Kč, maximální počet je 5.

Vydáno: 30/10/2012 | 
Přečteno: 6112x | 
Autor: Tkim
 | Hodnocení:

Komentáře rss


, sport a učení odpovědět
avatar
Já jsem si sebevědomí i fyzičku zlepšila pravidelným běháním. Nejdříve to bylo co druhý den a postupně jsem začala běhat každý den. Samozřejmě, že se to projevilo na váza, fyzičce i vzhledu. A taky jsem si zlepšila sebevědomí tím, že jsem si konečně zlepšila angličtinu, která byla mou slabinou. Využila jsem k tomu online kurz, který je založený na metodě imitum i a díky pravidelnému učení jsem přestala mít strach před někým mluvit anglicky. Na škole jsem na tom byla ještě dobře, ale v práci jsem ji tolik nepoužívala a člověk velice rychle zapomene.


Nové komentáře

Partneři

eWay-CRM je chytrý systém CRM, jenž vám usnadní komunikaci s vašimi zákazníky. Vyzkoušejte zdarma!

Zajímá vás, proč je pro vrcholové manažery Apple iPhone tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Díky nástroji iDoklad vystavíte faktury online rychle a přehledně. Vyzkoušejte si chytrou službu zdarma i vy!

Zjistěte, co všechno dokáže ekonomický systém Vema a jak může být nápomocen i ve vašem podnikání.

Chcete mít přehled o dění ve světě financí? Doporučujeme sledovat aktuality, jež přináší OVB Journal.

Pro efektivní řízení vašeho podnikání doporučujeme ekonomické systémy Money.