Kategorie: Život, Osobní rozvoj

Proč je tak důležité si vytyčit cíl?

Proč je tak důležité si vytyčit cíl?Stále jste nedosáhli ani jedné věci, po které toužíte? Nevíte, co stále děláte špatně?


Základem úspěchu k dosažení dané věci, je se soustředit pouze na hlavní věc. Tím, že si ji jasně stanovíte, máte pak jasnou představu, co k tomu budete potřebovat. Dejte si její obrázek či symbol na místo, kde máte možnost se na chvíli zastavit a zasnít se. Po každé když se na ni podíváte, tak vám posílí vaši vytrvalost a připomene, proč to celé děláte.

Měj te na paměti, že byste se neměli zabývat zbytečnostmi, které vás odvádějí od toho, co chcete. Myslím to tak, ze lidé rádi podléhají takzvaným náhražkám, které jim dají dočasný pocit štěstí. Výsledkem je bohužel jen to, že jejich cesta za cílem vede oklikou. V momentě kdy vás přestane těšit, tak ucítíte zklamání, že jste svému cíli stále stejně daleko. Další ztrátou pro vás je čas, o který jste přišli. Ten vám nikdo nevrátí.

Příklad ze života

Jako příklad takové náhražky mohu uvést například chatu. Žijete dlouhá léta v bytě a toužíte si koupit dům. Šetříte si na něj, ale vaše vytrvalost zeslábne a koupíte si chatu. Ano, dočasně vám to udělá radost, ale tyhle peníze vám budou chybět.

Všimli jste si, že vytrvalí lidé jsou častěji spokojeni?

Až se dovedete soustředit na hlavní cíl a pracovat na něm, budete se cítit lépe. Poroste vám sebevědomí i vaše vnitřní uspokojení, které se přenese na celou vaši rodinu.

Kupte odkazy v tomto článku. Cena za jeden odkaz je 100 Kč, maximální počet je 5.

Vydáno: 20/10/2015 | 
Přečteno: 1776x | 
Autor: Tkim
 | Hodnocení:

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.


Nové komentáře

Partneři

eWay-CRM je chytrý CRM software, jenž vám usnadní komunikaci s vašimi zákazníky. Vyzkoušejte zdarma!

Zajímá vás, proč je Apple MacBook tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Hledáte spolehlivý docházkový systém? Vema je řešením!

Pro efektivní řízení vašeho podnikání doporučujeme ekonomické systémy Money.