Kategorie: Osobní rozvoj

Sžíravá závist jako nepřítel úspěchu

Sžíravá závist jako nepřítel úspěchuDalším nepřítelem vašeho úspěchu je závist. Co s vámi dovede udělat?

mladý muž do auta legální fotografie z fotobanky www.pixmac.cz


Jak se taková závist projevuje? Jako příklad bych mohl uvést sám sebe. V minulosti jsem pracoval jako zaměstnanec na vyšším postu. Přesto jsem přišel do kontaktu s řadovými lidmi, kteří dělali fyzicky náročnější práci. Záviděl jsem jim jejich volnost. Zatímco já jsem ještě musel plnit své povinnosti oni už šli dávno domů. Postupně to zlo ve mně sílilo. Neviděl jsem to, že mám na výplatu více peněz a méně fyzické práce. Záviděl jsem že spolu kamarádi...záviděl jsem jim jejich úspěchy a stále to ve mně rostlo a rostlo... Zaslepilo to naplno mé smysly.

V životě chcete udělat tolik věcí, ale závist vůči druhému vám sebere veškerou chuť a energii. Závidíte mu jeho úspěch, jeho štěstí...  Ztratíte pojem o tom, že tomu věnujete tolik času a pozornosti že už nemáte možnost jak se věnovat sám sobě.
Pokud si to neuvědomíte včas, tak vás jako rakovina celého prožere a brzy si najde další oběť ve vašem okolí. Vaši nejbližší začnou myslet stejným způsobem. Začnou pomlouvat a intrikovat... Promění se to v začarovaný kruh, z kterého není cesty zpátky.

Jak se vyhnout závistí?

Musíte každý den hledat zdroj pozitivní energie. Věnujte sobě dostatek času a pravidelně regenerujte. Dopřejte si dostatek kvalitního spánku. Věnujte se sportu a jezte kvalitní jídlo. Nesmějte se. Opravdu existuje pozitivní a negativní jídlo. Pokud se po obědě cítíte dobře, plní energie, tak nepotřebuje v tomto radit. Za další a je to velmi podstatné, jak jsem již psal dříve. Snažte se obklopovat pouze pozitivně smýšlejícími lidmi. Doslova vás nakazí svou energii.

Jen tak budete moct svobodně a plnohodnotné žít a úspěch v podnikání mít!

Kupte odkazy v tomto článku. Cena za jeden odkaz je 100 Kč, maximální počet je 5.

Vydáno: 12/8/2015 | 
Přečteno: 1134x | 
Autor: Tkim
 | Hodnocení:

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.


Nové komentáře

Partneři

OFFICE HOUSE PARTNER vám pomůže založit sídlo společnosti do 60 minut!

Díky nástroji iDoklad si můžete vést účetnictví online snadno a přehledně. Vyzkoušejte si službu zdarma!

Řešíte dilema jaký vybrat podnikový informační systém? ERP software Altus Vario se přizpůsobí potřebám vaší společnosti.

Personální evidenci a zpracování mezd vám usnadní personální informační systém Vema.

Chcete mít přehled o dění ve světě financí? Doporučujeme vám sledovat aktuality, jež vám přináší OVB Journal.

Doporučujeme ekonomický účetní program Money S3 pro růst vašeho podnikání!