Kategorie: Marketing, Podnikání

Jak správně využívat reklamní plochu na billboardu

Jak správně využívat reklamní plochu na billboarduJak co nejefektivněji využívat reklamní plochu na billboardech? Pro koho a jaký produkt je vhodná? Co jste možná doposud nevěděli o reklamě na billboardech.


Reklama na billboardech je vhodná především pro ty, kteří chtějí propagovat produkt, který vyhledává široké spektrum potenciálních zákazníků.
Například koncerty, produkty elektro (fotoaparáty, mobily, notebook...), nebo pro firmy, které se snaží dostat do podvědomí (propagace její značky) lidí.

Co by měl takový billboard obsahovat?

Billboard by měl být především stručný a přehledný. Má jen několik vteřin na to, aby oslovil. To znamená, že by měl obsahovat:
 
1) název firmy či její veřejně známý název
2) fotku produktu, který propaguje
3) sdělení či propagační slogan o velikosti jedné, maximálně dvou vět. Délku textu a počet inzerovaných produktů se odvíjí od jeho umístění
4) vhodně vybrané místo. Banner umístěný ve městě má podstatně více času aby upoutal, a je úspěšnější pro určitý druh produktů.
5) dostatečná doba zobrazení, aby se dostal do podvědomí lidí
 
V případě tohoto typu reklamy již poznáte výhodu, když svému webu či eshopu dáváte pevné základy v podobě pěstování značky a komplexní péči tzv. branding.
Např. Parfums, kde je jejich originální název zároveň i url.

Zákazníci požadují přímou a rychlou cestu, jak propagovanou věc najít a zakoupit.

Jako příklad mohu uvést reklamu od firmy Mountfield a její kolo štěstí nebo firma Sepos, která se snaží dostat do podvědomí zákazníků.
 
Aby na lidi banner zapůsobil (dostal do podvědomí), tak musí byt zveřejněn delší dobu a na více místech. Řešení v podobě zveřejnění na jeden měsíc na jednom banneru opravdu nemá význam.
Oborové věci a prvky například propagace účetního programu je efektivnější propagovat na specializovaných inzertních portálech.
 
Schválně si zkuste někdy na dálnici všimnout nějakého billboardu. Kolik času máte na to, abyste si všimli jeho obsahu? V průměru je to okolo 5 sekund. Kolik věcí si za tu chviličku dokážete zapamatovat?

Kupte odkazy v tomto článku. Cena za jeden odkaz je 100 Kč, maximální počet je 5.

Vydáno: 11/9/2015 | 
Přečteno: 1703x | 
Autor: Tkim
 | Hodnocení:

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.


Nové komentáře

Partneři

OFFICE HOUSE PARTNER vám pomůže založit sídlo společnosti do 60 minut!

Díky nástroji iDoklad si můžete vést účetnictví online snadno a přehledně. Vyzkoušejte si službu zdarma!

Řešíte dilema jaký vybrat podnikový informační systém? ERP software Altus Vario se přizpůsobí potřebám vaší společnosti.

Personální evidenci a zpracování mezd vám usnadní personální informační systém Vema.

Chcete mít přehled o dění ve světě financí? Doporučujeme vám sledovat aktuality, jež vám přináší OVB Journal.

Doporučujeme ekonomický účetní program Money S3 pro růst vašeho podnikání!