Kategorie: Marketing

Počítač a podnikání: péče a obezřetnost se vyplácí!

Počítač a podnikání: péče a obezřetnost se vyplácí!Pokud se angažujete v podnikání na internetu, nesmíte zapomínat na vašeho hlavního spojence – počítač. Na něm často závisí úspěch i efektivita práce. Pokud nepracuje správně, nemůžete ani vy podat maximální výkon. Snažte se problémům předejít jeho pravidelnou údržbou. Jak na ni?


  1. Prach musí pryč třeba i každý den

Každý notebook servis vám potvrdí, že poruchy přístrojů způsobené prachem patří k nejčastějším. Přitom je tak jednoduché jim předcházet. Kupte si hadřík a vždy, než začnete pracovat, otřete minimálně klávesnici a monitor od prachu. Jednou za 2 měsíce si udělejte čas a odstraňte prach i z vnitřní části počítače. Pod nánosy prachu trpí hlavně ventilátory a základové desky. Pro čištění ventilátorů použijte tlak vzduchu (kupte si sprej) či speciální mini vysavač pro počítač, nikdy nepoužívejte klasický vysavač, jeho tah je příliš silný. Pokud používáte klasickou klávesnici, postupujte podle návodu zde, pro vyčištění klávesnice u notebooku postačí malý šteteček.

 Notebook servis

  1. Údržba a ochrana systému

Vaší pravidelnou činností by měla být údržba a ochrana systému. Pravidelně by měla být prováděna defragmentace, která zajistí uspořádání dat. Standardem by mělo být i využívání programů pro odstranění nepotřebných souborů, jako je např. CCleaner aj. Chcete-li být chráněni, používejte antivirový program, některé je možné stáhnout i zdarma, navštěvujte jen důvěryhodné stránky a stahujte jen z prověřených zdrojů. Počítač také nevystavuje nepříznivým podmínkám jako je vlhkost, přímé sluneční paprsky apod.

CCleaner 

  1. Co dělat, když si nevíte rady?

Pokud pozorujete, že váš počítač není v dobré kondici, nenechávejte nic náhodě a navštivte autorizovaný servis notebooků Dell aj. Při výběru servisu buďte opatrní, chtějte znát cenu opravy předem, informujte se o tom, jaké náhradní díly servis používá apod., protože se to může významnou měrou podepsat na výsledné ceně opravy. Naším tipem je ABAX servisní centrum s.r.o., na trhu působí již 18 let a provádí opravy notebooků HP a jiných známých značek, tiskáren, tabletů a dalších zařízení po celé České republice.

Kupte odkazy v tomto článku. Cena za jeden odkaz je 100 Kč, maximální počet je 5.

Vydáno: 29/5/2015 | 
Přečteno: 1510x | 
Autor: Tkim
 | Hodnocení:

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.


Nové komentáře

Partneři

eWay-CRM je chytrý CRM systém, jenž vám usnadní komunikaci s vašimi zákazníky. Vyzkoušejte zdarma!

Zajímá vás, proč je pro vrcholové manažery iPhone tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Díky nástroji iDoklad vystavíte faktury online rychle a přehledně. Vyzkoušejte si službu zdarma!

Řešíte dilema jak vybrat erp systém? Specialisté z Altus Vario vám s výběrem pomohou.

Personální evidenci a zpracování mezd vám usnadní personální informační systém Vema.

Chcete mít přehled o dění ve světě financí? Doporučujeme sledovat aktuality, jež přináší OVB Journal.

Pro efektivní řízení vašeho podnikání doporučujeme informační systém Money S4.