Kategorie: Internet

Nejčastější důvody prodeje firmy a postup, jak transakci zvládnout bez zaškobrtnutí

Nejčastější důvody prodeje firmy a postup, jak transakci zvládnout bez zaškobrtnutíBudovali jste ji roky, vzala vám většinu volného času – a teď byste ji měli prodat někomu, kdo o „vašem“ oboru neví zhola nic? Prodej firmy je závažný životní krok, a rozhodně byste ho měli důkladně zvážit. Na druhou stranu jde často o jediné správné východisko. Jaké důvody podnikatele k prodeji zajeté společnosti ženou a proč není od věci spolupráce s odborníky?


Prodej firmy z osobních důvodů

Říká se, že jen hlupák nemění názory. Prodej firmy může být vyústěním změny osobních priorit či životní filosofie. Produkt se vám začne jevit jako „cizí“ a ztratíte k němu pouto – nadále úspěšně podnikat v oboru, ke kterému chováte nechuť, je téměř nereálné.

Velmi častým důvodem je únava. Nemusí se přitom jednat o klasický syndrom vyhoření, mnohdy hraje roli i zdraví. Pokud cítíte, že vás vedení firmy zmáhá po fyzické stránce stále více a nechcete riskovat vážné zdravotní komplikace, prodejte ji.

Prodej firmy 

 

Samozřejmě se nabízí i mnohé další osobní důvody. Motivací pro prodej může být touha po menším časovém vytížení, vysoký věk, absence nástupníka, ale také psychické problémy v podobě dlouhodobého stresu.

Prodej firmy z firemních důvodů

Možná jste si ke svému podniku vybudovali velmi pevné pouto a je vám líto, že se za současných podmínek nemůže dále rozvíjet. Nový majitel by mohl firmu posunout o kus dál a navázat na váš odkaz. Třeba se lépe přizpůsobí aktuálním stavu trhu, což se vám bohužel nepodařilo.

Anebo jste se „jen“ rozhádali se svými společníky? Spory a špatné vztahy jsou bezesporu dobrým důvodem pro prodej. Stejně jako situace, kdy se vám dlouhodobě nedaří najít schopné klíčové manažery.

Firemní důvody 

Pod křídly zkušených odborníků firmu prodáte za víc a bezpečně

Profesionálové umí vyvolat soutěž a vyhledat pro vás vhodného kupce. Zajistí cenově výhodné podmínky, postarají se o veškerou administrativu a již v zárodku zažehnají jakýkoliv problém, který by mohl v souvislosti s prodejem firmy nastat. Podrobné informace o procesu prodeje najdete na www.copra.cz. Odborníci vám samozřejmě budou k dispozici i v případě, že jste se naopak rozhodli koupit firmu.

Kupte odkazy v tomto článku. Cena za jeden odkaz je 100 Kč, maximální počet je 5.

Vydáno: 30/4/2019 | 
Přečteno: 1945x | 
Autor: Tkim
 | Hodnocení:

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.


Nové komentáře

Partneři

eWay-CRM je chytré CRM řešení, jenž vám usnadní komunikaci s vašimi zákazníky. Vyzkoušejte zdarma!

Zajímá vás, proč je Apple iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Zjistěte, co všechno dokáže personální informační systém Vema a jak může být nápomocen i ve vašem podnikání.