Kategorie: Internet

Pojistka na blbost se vyplatí každému, ale musíte si ohlídat smluvní podmínky

Pojistka na blbost se vyplatí každému, ale musíte si ohlídat smluvní podmínkyS pojmem pojištění odpovědnosti jste se možná nesetkali, ale pravděpodobně vám něco říká „pojištění proti blbosti“. Produkt, který byl v minulosti poněkud přehlížený, se v posledních letech těší velkému zájmu – sjednává si ho stále více lidí, jež nechtějí riskovat, že se souhrou nešťastných okolností či vlastní neopatrností dostanou nepříjemné finanční situace.


Pojištění proti blbosti slouží jako ochrana před škodami, které pojištěnec způsobí třetí osobě. Pojišťovna za vás vyřeší finanční kompenzaci v případě nehody. S ohledem na průběžné změny občanského zákoníku, jež hrají vesměs ve prospěch poškozeného, se investice do pojistky vyplatí mnohem více než kdysi. Na mysli máme především legislativní novinky z roku 2015, od kdy pojišťovny evidují mnohem více škod z nedbalosti a s tím i zvýšený zájem o pojištění.

Co pojištění proti blbosti kryje?

Smyslem pojištění odpovědnosti je krýt majetkové i nemajetkové škody, které pojištěnec způsobí neúmyslně. Produkt se obvykle vztahuje také na nejbližší rodinu, respektive na příslušníky společné domácnosti. Mnohdy pokrývá i škody způsobené domácími mazlíčky, často však s výjimkou psů, koní a hospodářských zvířat.

Pojištění

Pokud si stále nedokážete představit, kdy se vám může pojištění odpovědnosti hodit, udělejte si o něm obrázek z následujících příkladů:

  • škoda způsobená dítětem (rozbité zboží v obchodním domě…),
  • vytopení sousedova bytu,
  • zranění další osoby při sportu (např. na lyžích).

Zároveň mějte na paměti, že pojištění občanské odpovědnosti pokrývá pouze škody způsobené v běžném občanském životě (za které ručíme v plné výši), ale nikoliv neúmyslné škody při výkonu povolání – proti těm se lze chránit uzavřením pojištění profesní odpovědnosti.

Kupte odkazy v tomto článku. Cena za jeden odkaz je 100 Kč, maximální počet je 5.

Vydáno: 26/6/2020 | 
Přečteno: 1599x | 
Autor: Tkim
 | Hodnocení:

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.


Nové komentáře

Partneři

eWay-CRM je chytré CRM řešení, jenž vám usnadní komunikaci s vašimi zákazníky. Vyzkoušejte zdarma!

Zajímá vás, proč je Apple iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Zjistěte, co všechno dokáže personální informační systém Vema a jak může být nápomocen i ve vašem podnikání.