Zdroj: https://www.zadany.cz/seberealizace/jak-pomaha-crm-system-malym-firmam  •  Vydáno: 1/11/2021  •  Autor: Tkim

Jak pomáhá CRM systém malým firmám?

Jak pomáhá CRM systém malým firmám?Zákaznicky orientovaný management patří mezi nejrychleji rostoucí segmenty. Bez CRM systému se neobejde žádný středně velký či velký podnik – software je ústředním nástrojem prodejních týmů a využit nachází i v projektovém řízení. Potřebuji ho však i menší firmy o několika zaměstnancích. Pokud jste si doposud vystačili s tabulkovým procesorem nebo tužkou a papírem, seznamte se s důvody, proč co nejdříve přesedlat na progresivnější řešení.

Rozklíčování potřeb zákazníků

Bez ohledu na to, jestli se zrovna nacházíte za stolem v kanceláři, nebo řešíte agendu na odpočívadle na dálnici, vám CRM systém vždy spolehlivě prozradí, po čem vaši zákazníci skutečně touží. V databázi rychle dohledáte kompletní historii vzájemné komunikace a nabídnete správné produkty či služby.

Jakmile se rozhodnete spustit specifickou kampaň, která má oslovit jen vybrané zákazníky, v CRM systému je najdete na několik kliknutí.

Elegantní e-mailing

Po segmentaci zákazníků obvykle přichází neméně náročný proces – příprava kampaně. Také v tomto směru vám CRM systém ušetří čas i námahu. Kromě toho, že nabízí integraci s e-mailovou schránkou, umožňuje používání předpřipravených šablon. Příkladem takového CRM je česká platforma eWay-CRM s pokročilým editorem zpráv a užitečnými statistikami výsledků e-mailingu.

Citelná úspora času

Díky CRM systému stihnete mnohem více práce v rekordně krátkém čase. Vhodně zvolený nástroj disponuje množstvím funkcí, které automatizují rutinní a opakující se úkony, čímž uživateli šetří spoustu času. V čem konkrétně? Od zautomatizovaného ukládání klientských údajů a komunikace přes přípravu kampaně až po vytváření reportů. CRM se obvykle uplatní i jako software pro řízení projektů.

Výhody CRM systému můžete objevit v praxi třeba hned teď. Stáhněte si zdarma úspěšný český eWay-CRM a dělejte běžné věci mnohem efektivněji.