Kategorie: Život, Osobní rozvoj

Jak rozpoznat dobrou půjčku od té špatné

Jak rozpoznat dobrou půjčku od té špatnéNechcete se nechat napálit ve světě půjček? Odpovědi najdete v našem článku.


Ze všech možných stran slyšíte: Potřebujete nové bydlení? Nové auto či na dovolenou? Půjčte si. Proč čekat, když vámi vysněnou věc můžete mít hned. Už za pár tisíc měsíčně jsou peníze vaše… 

Bohužel, spousta lidí na tuto lákavou nabídku slyší. Jejich finanční gramotnost není natolik dobrá. Neuvědomují si, jaké riziko jim taková půjčka může přinést. Zvyknou si žít na dluh a jakýkoliv problém řeší další půjčkou. Určitě ani neví, o kolik tu věc ve finále přeplatí. 

Jaké otázky byste si měli položit, než si vezměte půjčku? 

  1. Je kupovaná věc trvalého charakteru. Jde pouze o krátkodobé uspokojení potřeby?
  2. Opravdu danou věc hned potřebujete?
  3. Máte dostatek prostředků dluh splácet?
  4. Vyplatí se pořízení i po zaplacení úroků?

Lidé, kteří uvažují chytře, si berou půjčku jen v případě, kdy si pořizují věc trvalého charakteru a půjčka se jim z dlouhodobého hlediska vyplatí. Mezi tyto věci patří například: dům či byt, garáž, auto, které potřebujete k práci. 

Všechny zakoupené věci se vyznačují těmito prvky:

Pořízením nové věci se vydělají či ušetří peníze. Například pořízením vlastního bydlení platíte za věc, která vám bude patřit. Neplatíte zbytečně za nájem u bydlení někomu jinému, když někde žít prostě potřebujete. Pokud nejste schopni ušetřit peníze na dovolenou, tak pravděpodobně něco děláte s penězi špatně. 

Vyzkoušejte:
Zkuste šetřit peníze tak, že si nastavíte trvale příkazy. U vybraných bankovních účtů lze vytvořit zdarma tzv. spořicí účty s vyšším úrokem, kam si můžete navést trvalý příkaz a šetřit. Peníze nejdou vybrat běžné kartou. Což je ochrání před případnou slabostí je utratit.  

Kupte odkazy v tomto článku. Cena za jeden odkaz je 100 Kč, maximální počet je 5.

Vydáno: 17/2/2016 | 
Přečteno: 2802x | 
Autor: Tkim
 | Hodnocení:

Komentáře rss


, Půjčky vs bydleni odpovědět
avatar
Já mám za to že když si člověk vezme půjčku tak se upíše a každý měsíc musí splácet. Ale v dnešní době to skoro jinak nejde, když člověk nevyhraje ve sportce a nebo si neviděla min 100tis měsíčně aby si za 5let na nějaký dům našetřil. Já osobně bydlím v podnájmu a platím měsíčně nájem ale i tak koukám třeba na takovéweby kde je nějaké to nové bydlení ať už byty nebo rodine domy, nebo byty a říkám si jaký by to bylo mít asi takové bydlení.
, Půjčka odpovědět
avatar
Tak za mě je rozhodně základ nepůjčovat si od neověřených institucí a také nenaletět nějaké lichvě. Potom také zaleží jestli si berete půjčku osobní nebo podnikatelskou třeba na rozjezd podnikání.
, Půjčka odpovědět
avatar
Většinou neexistuje dobrá půjčka 6 Respektive ano, ale je lepší snažit si nepůjčovat vůbec. Mluvím z vlastní zkušenosti, nabral jsem pochybný půjčky a hrozila mi exekuce...


Nové komentáře

Partneři

eWay-CRM je chytrý CRM software, jenž vám usnadní komunikaci s vašimi zákazníky. Vyzkoušejte CRM zdarma!

Zajímá vás, proč je Apple iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Hledáte spolehlivý docházkový software? Vema má pro vás řešení!