Kategorie: Osobní rozvoj

Poučte se z neúspěchu: Nepovedený projekt vás musí posunout kupředu!

Poučte se z neúspěchu: Nepovedený projekt vás musí posunout kupředu!Co mají společného úspěšní podnikatelé? Na občasné neúspěchy nepohlíží tragicky. Naopak se z nich snaží poučit a vytěžit maximum do budoucna. Vezmete-li si z nich příklad, výrazně tím snížíte riziko selhání u příštích projektů. Mějte na paměti, že i ti nejlepší manažeři někdy udělají špatné rozhodnutí. Mnohem větší chybou je zavírat před přešlapy oči a odmítat vinu.


Dodržujte harmonogram (za každou cenu!)

Proč spousta projektů shoří jako papír? Mnozí projektoví manažeři nekladou důraz na stanovení a následné dodržování detailního časového harmonogramu. Bez něj jen těžko poznají případné komplikace, které mohou výrazně snížit šanci na úspěšné dotažení projektu do zdárného konce. 

Nezapomeňte, že nestačí stanovit termín dokončení. Bez integrovaného projektového harmonogramu pro všechny zúčastněné členy týmu je pravděpodobné, že se dříve či později dostanou do skluzu. Skvělým pomocníkem je sofistikovaný CRM systém, v rámci kterého mohou jednotlivci efektivně komunikovat a sledovat průběh práce kolegů.

Projektový trojúhelník neoklamete

Trojúhelník projektového řízení neboli projektový imperativ je základním kamenem managementu. Vzájemný vztah času, nákladů a rozsahu nemůžete ovlivnit, ani kdybyste se rozkrájeli. Každá ze stran trojúhelníku ovlivňuje ty další, a proto byste měli případné změny aplikovat v dostatečném předstihu – nikoliv těsně před deadlinem.

Projektový trojúhelník 

Individualisté nejsou v týmu vítáni

Pro hrdinství není při realizaci důležitého projektu místo. Zkušení manažeři moc dobře vědí, že úspěšné řízení projektů závisí na souhře jednotlivců. Bez schopného týmu, který tahá za jeden provaz, obvykle není možné splnit vytyčené cíle v limitu. Vysoká individualita může znamenat velký problém – lidé, kteří odmítají souhru s ostatními, mají největší podíl na neúspěchu. Proto – než se do projektu pustíte – si dejte na skladbě týmu záležet.

Kupte odkazy v tomto článku. Cena za jeden odkaz je 100 Kč, maximální počet je 5.

Vydáno: 29/8/2019 | 
Přečteno: 1739x | 
Autor: Tkim
 | Hodnocení:

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.


Nové komentáře

Partneři

eWay-CRM je chytré CRM řešení, jenž vám usnadní komunikaci s vašimi zákazníky. Vyzkoušejte zdarma!

Zajímá vás, proč je Apple iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Zjistěte, co všechno dokáže personální informační systém Vema a jak může být nápomocen i ve vašem podnikání.