Kategorie: Osobní rozvoj

V kanceláři nejste sami. Společnost vám dělají neviditelné mikroorganismy

V kanceláři nejste sami. Společnost vám dělají neviditelné mikroorganismyNa první pohled působí velmi útulným dojmem. Ve skutečnosti se to v ní jenom hemží bakteriemi, viry a roztoči. Řeč není o vaší garáži, ale o kanceláři, kde každý den ve společnosti mikroorganismů trávíte několik dlouhých hodin. Mělo by vás snad vědomí, že na pracovišti nejste tak úplně sami, nějakým způsobem rozhodit? Pokud vám není lhostejné vaše zdraví, nepodceňujte význam pravidelného úklidu a čištění podlah.


Větší nebezpečí nákazy než na veřejných toaletách

Opakované studie potvrdily, že se v prostředí kanceláře může nacházet mnohonásobně více nebezpečných mikroorganismů než na veřejných záchodech. Virů, bakterií a roztočů se nebojíme, protože je nevidíme. Jejich přítomnost zaznamenáme až v momentě, kdy nás sklátí nepříjemné onemocnění. Jedinou možnou prevencí je důsledný úklid, samozřejmě včetně důkladného čištění podlah na toaletách, které jsou největším zdrojem biologických nečistot (roznáší je zaměstnanci i vzduchotechnika).

Odkud se mikroorganismy do kanceláře dostávají?

Na záchodové prkýnko byste bagetu neodložili, na pracovní stůl ji odkládáte běžně. Přitom se na něm nachází až 400krát více bakterií, mezi kterými nechybí ani velmi nebezpečné druhy způsobující vážné infekce. Podobně na tom jsou klávesnice a další počítačové periferie, mobilní telefon a vůbec všechny věci, které při práci běžně používáme. Bohatým zdrojem bakterií jsou také větrací systémy výpočetní techniky.

 V kanceláři nejste sami.  

 Odpovědí na otázku, jak se nečistoty do kanceláře dostávají, je nedostatečná hygiena. Z analýzy firmy Kimberly-Clark vyplynulo, že si čtvrtina mužů a cca 15 % žen nemyje ruce ani po použití toalety.

Zanedbaný úklid se firmě prodraží

Mnohé společnosti berou význam hygieny pracovního prostředí na lehkou váhu. Snaží se ušetřit a ignorují základní pravidla, což je v konečném důsledku stojí mnohem více peněz než pravidelný úklid kanceláří pod taktovkou profesionálů. Protože zatímco zdravý zaměstnanec je produktivní, na nemocném firma tratí.

Kupte odkazy v tomto článku. Cena za jeden odkaz je 100 Kč, maximální počet je 5.

Vydáno: 30/3/2020 | 
Přečteno: 1447x | 
Autor: Tkim
 | Hodnocení:

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.


Nové komentáře

Partneři

eWay-CRM je chytré CRM řešení, jenž vám usnadní komunikaci s vašimi zákazníky. Vyzkoušejte zdarma!

Zajímá vás, proč je Apple iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Zjistěte, co všechno dokáže personální informační systém Vema a jak může být nápomocen i ve vašem podnikání.